Kripto Para

Binance Spot Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Yazar Can

Binance Global piyasada en büyük borsalardan bir tanesidir. Geçtiğimiz yıl bitcoin in yaptığı inanılmaz yükselişlerle birlikte birçok kişi binance’a akın etmeye başladı. Bu da bizlerin spot alım ve satım gibi konularda bilgi edinmemizi gerektiriyor.

Spot Piyasa Nedir?

Spot piyasada finansal varlıklar anında teslim prensibi ile anında piyasa fiyatı üzerinden üzerinden el değiştirir. Spot piyasada bir ürünün alış ve satış işlemi en fazla 2 iş günü içerisinde gerçekleşir.

Spot piyasa, “Nakit piyasa” olarak da bilinmektedir

Binance’de Spot Alım Satım Nasıl Yapılır?

Binance’de Spot alım satım işlemlerinizi direkt internet sitesi üzerinden veya mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Binance spot piyasaya ulaşmak için imlecinizi anasayfadaki al-sat sekmesinin üzerine getirip klasik seçeneğine tıklayın


Karşınıza farklı bölmeleri olan klasik alım satım ekranı çıkacaktır

  1. Bir parite seçimi
  2. Fiyatların olduğu grafik
  3. Emir defteri, burada varlığı satın almak isteyen ve satmak isteyen kişilerin emirlerini görebilirsiniz.
  4. alım ve satım emirlerinizi gireceğiniz alan burası

Örneğin 1.000 USD değerinde bitcoin (BTC) satın almak istiyorsunuz.
Bunu yapmak için eğer hemen almak istiyorsanız markete tıklayın ve toplam alanına almak istediğiniz miktarı girip Buy-Btc’yi tıklayın.

Bu yazıya kaç puan verirsin?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Umarım Binance Spot Alım Satımı Nasıl Yapılır?  başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında

Can

Türkiye'de borsaya meraklı insanlara rehber olacağını düşünerek kaliteli içerikler üretip, fark yaratmayı hedefledim ve multianaliz.com sitesinde bildiklerimi paylaşmaya başladım.

  • Spot piyasa ile futures arasındaki fark nedir? Futures özelliği sadece kaldıraç vermesi mi? Eğer öyleyse spot piyasa kullanmak gerekli değil sanki

    • Spot piyasadaki birçok coin futuresda olmayabilir, bu tarz coinler futuresda olmasa bile çok verimli olmaktalar, o sebeble spot yatırım yapmakda zaman zaman gerekir, kaldıraçlı piyasa eğer riskinizi yönetemezseniz biraz risklidir.

    • en iyi borsa diyemem ancak en çok binance kullanılıyor, her borsanın avantajları dezavantajları bulunmakta, size en uygun olan hangisi ise onu kullanabilirsiniz

Yorum Yap